Răspuns :
4x9 =36 lei a platit pentru paini
50-36=14 lei a platit pentru 2 cornuri
14:2= 7 lei costa un corn
50-36=14 lei a platit pentru 2 cornuri
14:2= 7 lei costa un corn
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!