Răspuns :
viteza = distanta/timp
rezulta
timpul = distanta/viteza = 200/0,5 = 400 s
rezulta
timpul = distanta/viteza = 200/0,5 = 400 s
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!