Pentru o cantina s-au cumpărat 525 kg de mere așezate în lădițe la fel de mari. Cele 30kg de mere într-o ladă costă 90 lei.Câți lei au costat merele cumpărate pentru cantină?
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!