👤

ce trebuie sa fac la acest exeecitiu??

Ce Trebuie Sa Fac La Acest Exeecitiu class=

Răspuns :

Cati lei costă un kg de struguri ?
  32:4=8 lei
1) cit costa un kg de stuguri?
   32÷4=8 lei .
un kg de struguri costa 8 lei.