Răspuns :
1224000 m_____________ 3600 sec
x _________________ 1 sec
x=1224000 m·sec/3600 sec=340 m
x _________________ 1 sec
x=1224000 m·sec/3600 sec=340 m
1224 km=1 224 000 m
1 h=3 600 s
1 224 000 m-------------------3 600 s
x=m--------------------------------1s
x=1 224 000×1/3 600=>
x=340 m/s
1 h=3 600 s
1 224 000 m-------------------3 600 s
x=m--------------------------------1s
x=1 224 000×1/3 600=>
x=340 m/s
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!