Răspuns :
O ilustrata costa 5 lei 40:8=5.
25:5=5, deci 5 ilustrate vor costa 25 lei
25:5=5, deci 5 ilustrate vor costa 25 lei
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!