Pentru o cantina și-au cumpărat 6 pungi cu orez a câte 7 lei bucata , 6 pachete de zahar a 5 lei bucata din 4 pungi de lapte a 9 lei punga. Câți lei costă cumparaturile
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!