la un supermarket s-au vandut intr-o zi 32 kg de banane si86 kg de portocale ,incasandu-se 536 lei.a doua zis-au vandut 96kg debanane si 52 kg de portocale incasandu-se 784 lei.cati lei costa un kg de banane? dar un kg de portocale? metoda comparatiei
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!