formuleaza o problema cu datele : o caciula si o perche manusi costa 42 lei ,caciula si fular costa 54lei iar manusi si fular 40 cat va costa o cacula ? cat va costa un fular ? cat va costa o perche de manusi ?
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!