Petruta a cumparat un ceainic si un set de cesti ,platind pentru ele 122 de lei.Cat a costat fiecare produs ,daca ceainicul este cu 22 de leinmai ieftin decat sfertul de cesti?aceasta probleme imi trebuie cu segmente
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!