Doi motociclisti pornesc din acelasi punct ,pe aceasi directie si in acelasi sens ,la 4 s unul dupa altul ,cu vitezele v01=5m/s,v02=2 m /s si avand acceleratiile a1=0,5m/s si respectiv a2= 1 m/s
Dupa cat timp se vor intalni?
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!