presupunem ca in loc de papusi luam tot ursuleti cati ursuleti am cumpara? 2 x 3 + 4 = 6 + 4 = 10 ursuleti cat costa un ursulet? 100 : 10 = 10 lei cat costa o papusa? 3 x 10 = 30 lei
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!