Răspuns :
F=500 N
Δt = 60s
d=120 m
L= ?
L = F*d
L= ( 500 * 120 ) J
L= 60 000 J
L= 60 kJ
Sper ca te-am ajutat !
Δt = 60s
d=120 m
L= ?
L = F*d
L= ( 500 * 120 ) J
L= 60 000 J
L= 60 kJ
Sper ca te-am ajutat !
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!