Răspuns :
[tex]L=36MJ=36*10^6J[/tex]
[tex]t=20min=20*60s=1200s[/tex]
[tex]P=\frac{L}{t}=0,03*10^6W=\frac{3}{10^2}*10^6W=3*10^4W=30000W[/tex]
[tex]t=20min=20*60s=1200s[/tex]
[tex]P=\frac{L}{t}=0,03*10^6W=\frac{3}{10^2}*10^6W=3*10^4W=30000W[/tex]
P=L/t
L=36 MJ=36000000 J
t=20 min=1200 s
P=L/t=36000000/1200=360000/12=30000 W
L=36 MJ=36000000 J
t=20 min=1200 s
P=L/t=36000000/1200=360000/12=30000 W
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!