Doua mobile descriu aceeasi dreapta cu acceleratiile a1= 3 m/s^2 , respectiv a2=2,72 m/s^2.La momentul to=1 h 56 min 3 s , ele trec impreuna prin originea spatiului , cu vitezele v01=-13,18 m/s , respectiv v02=20 m/s .Sa se determine ora intalnirii lor a doua oara.
R:t=237 s ; to+t=2 h(intalnirea are loc la ora doua)
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!