un corp de lemn are urmatoarele dimesiuni l=10 cm l=5cm h=40 cm aflati presiunea,la baza,prizmei si greutatea corpului daca densitatea este de 600kg m 3 repede e urjent
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!