Răspuns :
Cat costa un penar?
600lei:30=20 lei
Cat costa 6 penare?
20 lei x 6=120 lei
600lei:30=20 lei
Cat costa 6 penare?
20 lei x 6=120 lei
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!