👤

DAU COROANA!! Harta este confectionata dintr-un material cu densitatea p=0,97 kg/m3. Calculati masa a 0,2 m3 de material.

Răspuns :

Se da:                        Formule:         Calcule:
ρ=0,97kg/m3              m=ρV             m=0,97*0,2=0,194kg
V=0,2m3
m=?kg