Răspuns :
Salut!
V=Δx/Δt V=600/0.75 V=800 km/hΔx=600 kmΔt=45 min ⇒0.75 min
V=Δx/Δt V=600/0.75 V=800 km/hΔx=600 kmΔt=45 min ⇒0.75 min
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!