CU BANII PE CARE II AM POT CUMPARA SAU 3 PUNGI DE BISCUITI,SAU 6 PACHETE DE GLUCOZA. CATI BANI AM, DACA UN PACHET DE GLUCOZA COSTA CU 11 LEI MAI PUTIN DECAT O PUNGA CU BISCUITI?
am 66 lei deoarece o punga de glucoza costa 11 lei si pretul acesta il imultim la numeral de pachete 6 ..........daca iti trebuie sa afli cit costa o punga de biscuiti atunci va fi 66:3
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!