Energia cinetica a unui corp Ec1=14.4J atunci cind aceasta se misca cu viteza v1=6m/s .Care este energia cinetica a corpului dat atunci cind se misca cu viteza v2=10m/s?
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!