Un lingou de aur are dimensiunile L= 3 cm , l= 2 cm , h= 0,2 cm . Stiind ca densitatea acestuia este 19,3 g/cm^3-masa unui singur lingou are valoarea de : a) 22,18 g b) 20,18 g c) 23,16 g d) 20,16 g URGENT !!! Va rog frumos sa ma ajutati !!!
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!