Răspuns :
dc 10 kg sunt in toate pungile valoarea lor este 24+36+60=120kg 120:10=12lei costa un kg 24:12=2kg
36:12=3kg
60:12=5kg
2+3+5=10 kg
36:12=3kg
60:12=5kg
2+3+5=10 kg
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!