Ce concentratie molara are o solutie de NaOH (hidroxid de natriu) care contine 20g de substanta dizolvata in 2000 cm cubi solutie. Se dau A Na=23; A O=16; A H= 1. Help me plz !!!
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Chimie. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!