ne intereseaza doar cheresteaua
intr-un rand cu grosimea de 50mm (cherestea si sipci) avem un volum de cherestea de
Vrand=4·3·0,025·90%=0,27 m³
trebuie sa vedem cate randuri de cherestea sunt in stiva
5,5m:50mm=5,5m:0,05m= 110 randuri
volumul de cherestea
0,27m³·110=29,7 m³
Sper ca n-am gresit la calcule