Răspuns :
ulei=6•4.50=27lei
rosii=10•3,30=33lei
4kg de malai= 72-27-33=12
1 kg de malai=3 lei
rosii=10•3,30=33lei
4kg de malai= 72-27-33=12
1 kg de malai=3 lei
6l de ulei=4,5 *6=27
10kg de rosii=3,3*10=33
1kg malai=62-(27+33)=2:4=0,5 lei
10kg de rosii=3,3*10=33
1kg malai=62-(27+33)=2:4=0,5 lei
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!