Pentru 3 litri de ulei, 2 kg de malai si 5 kg de rosii sa platit suma 36 lei .stiind ca un litru de ulei costa 4,95 lei iar un kg de rosii costa 3,25 calculati pretul unui kg de malai
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!