Densitatea=m(masa):(supra)V(volum).Volumul corpului intreg(adica fara gaura) ar fi V=m:(supra)ro Transformam ro=7800kg/mc=7,8g/cm cubi Apoi V=78/7,8=10cm cubi. Deci bila din fier are o gaura in interior deoarece volumul bilei este mult mai mare decat volumul fierului din care e facuta bila. Gaura are un volum de 105cm cubi-10cm cubi=95cm cubi.
Sper ca te-am ajutat.Funda?