v1=54 km/h v2=72 km/h t intalnire=1h v1=d1/t1-->d1=v1*t intalnire-->d1=54 km/h x 1h=54 km v2=d2/t2-->d2=v2 * t intalnire=>d2=72 km/hx1h=72 km 72 km-54 km=18km distanta
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!