Bună sunt o elevă din clasa a- |V-a şi am nevoie de ajutor! M-am gândit bine si tot nu am inteles. Vă rog frumos ajutatima!! problema
Într-o zi , la un magazin de elecrtocasnice s-au vândut 26 de ceainice electrice la prețul de 280 lei si 35 de ceainice la prețul de 220 lei. ______________?
Va Rog frumos scrieți intrebarea !!! Dau Coroana daca faceti corect!! Va Rog din suflet scriete-o corect!
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!