👤

doua lazi cu capsuni au impreuna 50 kg si costa 4500 lei.prima lada costa 2700 lei iar a doua 1800 lei.Cate kg sunt in fiecare lada

Răspuns :

cat costa un kg de capsuni?
4500:50=90 lei
cate kg de capsuni sunt in prima lada?
2700:30=90kg
cate kg sunt in a doua lada?
1800:90=20kg
sper ca team ajutat


Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!


Ze Studies: Alte intrebari